ДОМА / Tag Archives: фудбал

Tag Archives: фудбал

Женската А репрезентација ќе се бори за пласман на Европското првенство во Холандија во 2017 година

Женската А репрезентација на Македонија на извлекување во Нион ги доби противниците во квалификациите за пласман на Европското првенство во Холандија 2017 година. Избраничките на селекторот Ванчо Балевски се наоѓаат во Групата 1 со селекциите на Исланд, Шкотска, Белорусија и Словенија. Првиот натпревар нашата женска репрезентација ќе го одигра пред ...

ПОВЕЌЕ

Македонската фудбалска репрезентација ќе добие нов селектор

Во четврток Македонската фудбалска ќе добие нов селектор. Претседателот на ФФМ Илчо Ѓорѓиоски, заедно со работната група, ќе ја презентира листата на петмината потенцијални кандидати за наследник на Бошко Ѓуровски, пред уставниот одбор. На листата се наоѓат српските стручнаци Милован Раевец и Љубинко Друловиќ, Словенецот Славиша Стојановиќ, Италјанецот Џанфанко и ...

ПОВЕЌЕ

Во Штип одржана селекција за новата паралелка во фудбал во учебната 2015/2016 година

Денес во Штип се одржа селекција за новата паралелка во фудбал во новата учебна 2015/2016 година. Со воведувањето на спортската академија во средните училишта, од страна на Mинистерството за образование и наука и Aгенцијата за млади и спорт, денес на Градскиот стадион во Штип се изврши селекција во фудбал за ...

ПОВЕЌЕ
Free mockups