ДОМА / Tag Archives: репрезентација

Tag Archives: репрезентација

Женската А репрезентација ќе се бори за пласман на Европското првенство во Холандија во 2017 година

Женската А репрезентација на Македонија на извлекување во Нион ги доби противниците во квалификациите за пласман на Европското првенство во Холандија 2017 година. Избраничките на селекторот Ванчо Балевски се наоѓаат во Групата 1 со селекциите на Исланд, Шкотска, Белорусија и Словенија. Првиот натпревар нашата женска репрезентација ќе го одигра пред ...

ПОВЕЌЕ

Македонската фудбалска репрезентација ќе добие нов селектор

Во четврток Македонската фудбалска ќе добие нов селектор. Претседателот на ФФМ Илчо Ѓорѓиоски, заедно со работната група, ќе ја презентира листата на петмината потенцијални кандидати за наследник на Бошко Ѓуровски, пред уставниот одбор. На листата се наоѓат српските стручнаци Милован Раевец и Љубинко Друловиќ, Словенецот Славиша Стојановиќ, Италјанецот Џанфанко и ...

ПОВЕЌЕ
Free mockups