ДОМА / Tag Archives: ракомет

Tag Archives: ракомет

Вардар поразен, Киелце оди во полуфинале во Лигата на шампиони во ракомет

Ракометниот клуб Вардар загуби со 33 – 31 од Киелце во борба за влез во полифиналето во Лигата на шампионите во ракомет. Гол за гол, неизвесно до последната минута на натпреварот во дуелот помеѓу Вардар и Киелце во Полска. Жежок беше теренот денес во Полска на одличниот натпревар, но Вардар ...

ПОВЕЌЕ

Барселона е првиот полуфиналист во Лигата на Шампиони во Ракомет

Екипата на Барселона е првиот полуфиналист во ракометната Лига на шампиони во машка конкуренција.Каталонскиот тим за кој настапува Кирил Лазаров, капитенот на македонската ракометна репрезентација, убедливо го доби реванш дуелот од четвртфиналето против ППД Загреб. Очекувано уште во првото полувреме, со резултат од 23- 10, екипата на Барселона го надигра ...

ПОВЕЌЕ
Free mockups