ДОМА / Tag Archives: Лига на шампиони

Tag Archives: Лига на шампиони

Реал Мадрид и Јувентус со пласман во полуфинале на Лига на шампиони

Екипите на Реал Мадрид и на Јувентус се пласираа во полуфиналето на фудбалската Лига на шампиони на вчерашните реванш четвртфинални дуели. Само еден гол во 88-та минута од Хернандез на средбата помеѓу Реал Мадрид и Атлетико Мадрид го однесе својот клуб во полуфинале. Последените 20 минути Реал ги одигра со ...

ПОВЕЌЕ

Лига на шампиони

Денес ќе се одиграт реванш натпреварите во Европската лига на шампиони. Барселона на домашен терен против ПСЖ, а Баерн Минхен против Порто. Каталонците направија голем чекор кон пласман во полуфиналето и пред реванш натпреварот имаат најубав резултат пред вториот меч кој го играат на свој терен. На минатата средба Каталонците ...

ПОВЕЌЕ

Вардар поразен, Киелце оди во полуфинале во Лигата на шампиони во ракомет

Ракометниот клуб Вардар загуби со 33 – 31 од Киелце во борба за влез во полифиналето во Лигата на шампионите во ракомет. Гол за гол, неизвесно до последната минута на натпреварот во дуелот помеѓу Вардар и Киелце во Полска. Жежок беше теренот денес во Полска на одличниот натпревар, но Вардар ...

ПОВЕЌЕ

Барселона е првиот полуфиналист во Лигата на Шампиони во Ракомет

Екипата на Барселона е првиот полуфиналист во ракометната Лига на шампиони во машка конкуренција.Каталонскиот тим за кој настапува Кирил Лазаров, капитенот на македонската ракометна репрезентација, убедливо го доби реванш дуелот од четвртфиналето против ППД Загреб. Очекувано уште во првото полувреме, со резултат од 23- 10, екипата на Барселона го надигра ...

ПОВЕЌЕ
Free mockups