ДОМА / Спорт / Фудбал

Фудбал

УЕФА: Вардар – Малме ќе се игра во Струмица

УЕФА официјално го одби барањето на македонскиот првак, својот домашен дуел со Малме во квалфикациите за ЛШ да го игра на стадионот во Јагодина.УЕФА потврди дека екипите мораат да бидат домаќини во европските купови само во своите земји, а исклучок е возможен само доколку барањето е поради безбедносни причини, или ...

ПОВЕЌЕ

108 години од првиот фудбалски натпревар во Македонија

На денешен ден, 9-ти април, пред точно 108 години во Скопје се одиграл првиот официјален фудбалски натпревар на територијата на Македонија. По повод одбележувањето на Денот на македонскиот фудбал, претставници на Фудбалската Федерација на Македонија, предводени од претседателот Илчо Ѓорѓиоски, генералниот секретар Филип Поповски, наши фудбалски великани и хроничари положија ...

ПОВЕЌЕ

РАСПИШАН ТЕНДЕР ЗА ПОКРИВАЊЕ НА СЕВЕРНАТА ТРИБИНА НА ГРАДСКИОТ СТАДИОН

Општина Штип започна со последната фаза за реконструкција на градскиот стадион во Штип. Од денеска е објавен огласот за започнување на тендерската постапка за покривање на северната трибина на фудбалскиот стадион. Проценетата вредност на проектот е 4 милиони и 500 илјади денари а крајниот рок за доставување на понудите е ...

ПОВЕЌЕ

Денес полуфинале на турнирот во мал фудбал „ВОДИЦИ 2017“

Синоќа се одиграа четрвтфиналните натпревари од турнирот во мал фудбал ВОДИЦИ 2017 во Штип кој четврта година се организира по повод празникот Богојавление Водици. Натпреварите се одиграа во спортската салан на ООУ Тошо Арсов. ЧЕТВРТФИНАЛЕ РЕЗУЛТАТИ: ДАНИ-ЧЕРЕЊА 3:0 РУСКИ КАФЕЗ ТИ СТАЈЛ 1:2 СВР ШТИП-ВИРТУОЗИ 4:0 ОПШТИНА ШТИП КЕЖОВИЦА 2:2 ...

ПОВЕЌЕ

МАРКО ВУЧЕТИЧ Е НОВОТО ЗАСИЛУВАЊЕ НА ФК БРЕГАЛНИЦА

Фудбалскиот клуб Брегалница од денес доби ново засилување во пресрет на новата полусезона. Официјално Марко Вучетич од Република Србија денес го стави потписот на договорот со ФК Брегалница и ќе биде новото засилување на клубот. Како што изјави претседателот на фудбалскиот клуб Брегалница Ангел Бојаџиев новото засилување во зимскиот преоден ...

ПОВЕЌЕ

ЧЕТВРТФИНАЛЕ НА ТУРНИРОТ ВО МАЛ ФУДБАЛ „ВОДИЦИ 2017“

Денес и утре ќе се одигра четвртфиналето и полуфиналето на традиционалниот турнир во мал фудбал „ВОДИЦИ 2017„ Како што изјави организаторот Миле Јакимовски од општина Штип од денес започнуваат елиминациите на осумите најдобри екипи на овој турнир. Четвртфинале 17.01 ДАНИ – ЧЕРЕЊА 17:30 РУСКИ КАФЕЗ- ТИ СТАЈЛ 18:15 СВР ШТИП- ...

ПОВЕЌЕ

УШТЕ ТРИ ДЕНА ДО ФИНАЛЕТО НА ТУРНИРОТ ВО МАЛ ФУДБАЛ „ВОДИЦИ 2017“

Синоќа се одиграа три натпревари од турнирот во мал фудбал „ВОДИЦИ 2017“ во спортската сала на ООУ Тошо Арсов во Штип каде што се постигнаа следниве резултати. Ти Стајл-Виртуози 4:2 Черења-Добри Деца 4:0 Кежовица-Лаш Компани 3:0 Денес ќе се одиграат уште три натпревари и тоа: Дани-Вил Хил 18.00 Свр Штип- ...

ПОВЕЌЕ

Продолжува натпреварувањето на турнирот во мал фудбал „ВОДИЦИ 2017“

Продолжува натпреварувањето на турнирот во мал фудбал „ВОДИЦИ 2017“ во спортската сала на основното училиште Тошо Арсов синоќа се одиграа три натпревари каде што се постигнаа следниве резултати Кежовица-Виртуози 2-1 Добри деца- Лаш Компани 3-1 Черења – Ти Стајл 3-1 Натпревари ќе се одиграат и за време на викенд Вечерва ...

ПОВЕЌЕ

Продолжува натпреварувањето на турнирот во мал фудбал „ВОДИЦИ 2017“

Синоќа се комплетираше четвртото коло во турнирот во мал фудбал „ВОДИЦИ 2017„ Во спортската сала на основното општинксо училиште Тошо Арсов беа постигнати следниве резултати ВИЛ ХИЛ- ДОМА КАФЕ 3:0 O.Штип- Руски Кафез 0:0 ДАНИ- СВР ШТИП 1:1 Натпреварите продолжуваат и вечерва каде што ќе се одиграат следниве натпревари КЕЖОВИЦА- ...

ПОВЕЌЕ

ОДИГРАНИ НАТПРЕВАРИТЕ ОД 3 КОЛО ОД ТУРНИРОТ ВО МАЛ ФУДБАЛ „ВОДИЦИ 2017“

Во спортската сала на општинско училиште Тошо Арсов во Штип синоќа се одиграа натпреварите од третото коло по повод традиционалниот турнир во мал фудбал „Водици 2017“ каде што беа постигнати следниве резултати „Черења“ – „Лаш Компани“ 6-3 „Ти Стајл“- „Кежовица“ 3-0 „Дома Кафе“- „Виртуози“ 0-4 Вечерва продолува натпреварувањето а ќе ...

ПОВЕЌЕ
Free mockups