ДОМА / Спорт / пинг понг

пинг понг

ППК „Гоце Делчев“ ги започна подготовките за новата сеозона

Пингпонгарскиот клуб на Универзитетот Гоце Делчев од Штип ги започна подготовките за новата сезона која што треба да започне на 2 октомври. Во комплетен состав пингпонгарите на УГД се надеваат дека и во новата сезона ќе имаат добри настапи а подготовките веќе ги започнаа во спорсткиот центар Јордан Мијалков во ...

ПОВЕЌЕ

Македонската пингпонгарска репрезентација ќе учествува на 42-то Балканско првенство во Црна Гора

Пингпонгарската репрезентација на Македонија од 18 до 22 Август ќе зеде учество на 42 Балканско првенство во пингпонг за сениори до 21 година кое ќе се одржи во градот Никшич Црна Гора. На ова Балканско првенство учество ќе зедат 10 репрезентации односно преку 150 натпреварувачи.Во машка конкуренција на чело со ...

ПОВЕЌЕ

Последно 14-то коло во супер лигата во пингпонг

Вчера се одигра последното 14 коло во супер лигата во пингпонг. Дерби во ова 14 коло беше меѓу екипита на пингпонгарскиот клуб на УГД и пингпонгарскиот клуб Работнички од Скопје, каде што пингпонгарите на УГД победија со 5-2. Одлична и доста борбена игра покажаа младите пингпонгари каде што Костовски Петар ...

ПОВЕЌЕ

Петар Костовски ја одбрани титулата младински шампион на Македoнија во пингпонг

Вчера во Штип во спортскиот центар Јордан Мијалков се одржи 24 државно младинско првенство во пингпонг. На ова првенство се натпреваруваа 15 екипи во машка и 10 екипи во женска конкуренција, односно 70 натпреварувачи. Од пингпонгарската екипа на УГД се натпреваруваа Костовски Петар и Костадиновски Филип. Петар Костовски ја одбрани ...

ПОВЕЌЕ

Младинско првенство во пингпонг

Во недела во Штип во спортскиот центар Јордан Мијалков во Штип со почеток од 10 часот и 30 минути ќе се одржи 24 младинско првенство во пингпонг. На ова првенство ќе се натпреваруваат 15 екипи во машка и 10 екипи во женска конкуренција, односно 70 натпреварувачи. Од пингпонгарската екипа на ...

ПОВЕЌЕ

ППК Гоце Делчев ја забележа втората победа во пролетниот дел

ППК Гоце Делчев од Штип вчера го одигра 9 коло од пролетната сезона. Имено на вчерашниот натпревар на домашен терен пингпонгарите на УГД ја совладаа екипата на НЕЦ од Скопје со резултат од 5-0. Во комплетен состав младите пингпонгари ја забележаа втората победа во пролетниот дел, каде што покажаа добар ...

ПОВЕЌЕ

ППК Гоце Делчев со победа ја започна пролетната сезона

Вчера се одигра 1 коло од пролетната сезона во пингпонг. Пингпонгарите на УГД ја забелажаа првата победа против штипската екипи Шампиони ФА. Во комплетен состав младите пингпонгари на УГД ја совладаа екипата на Шампиони ФА со резултат од 5-3. Кристијан Станојковски забележа 3 победи додека пак Костовски Петар 2 победи. ...

ПОВЕЌЕ

Петар Костовски го освои првото место во младинска конкуренција во пингпонг

Викендов, во спортската сала Јордан Мијалков во Штип, се одржа Државното првенство во пинг понг во младинска конкуренција. Учествуваа 60 пингпонгари од Македонија.Во машка конкуренција учествуваа 12 екипи од Македонија, додека пак во женска конкуренција се натпреваруваа 7 екипи. Најдобри резултати постигнаа младите пинппонгари на Гоце Делчев од Штип во ...

ПОВЕЌЕ

Заврши 41-то Балканско првенство во пингпонг, Репрезентацијата на Романија е Балкански шампион

По пет дена игра денес заврши 41 Балканско првенство во пингпонг каде за првпат  домаќин беше градот Штип, а натпреварите се играа во спортскиот центар Јордан Мијалков. Иако не постигнаа добри резултати, сепак младите пингпонгари на македонската репрезентација и во машка и во женска конкуренција покажаа одлична игра. Репрезентацијата на ...

ПОВЕЌЕ

Од утре започнува Балканското првенство во пингпонг

Градот Штип за првпат по 40 години ќе биде домаќин на Балканското првенство во пингпонг. Од утре па до 25 Октомври спортската сала Јордан Мијалков ќе ги собере најдобрите пингпонарски репрезентации од целиот Балкан. Теренот е подготвен за стартот на Балканското првенство.Натпреварите започнуваат од утре со почеток од 09.00 часот ...

ПОВЕЌЕ
Free mockups