ДОМА / МАГАЗИН / Сцена

Сцена

НА ТЕМА – МУЗИКА – ДРАГАНА ЈОРДАНОВА

Сподели:

ПОВЕЌЕ

Летото ќе го одбележи светскиот хит “Despacito” , но во издание на Random Park

Светскиот хит “Despacito” , може да Ви се допаѓа или пак не, но несомнено е дел од речиси сечие секојдневие. Благодарение на Random Park, ние веќе го имаме нашиот летен хит! Прекрасна музичка експресија која мириса на сонце, плажа и наговестува пријатни моменти. Стиснете “плеј” и слободно “заразете се” од ...

ПОВЕЌЕ

ФА „Китка“ на Светскиот фестивал на детето во Турција

Екипа на Канал Плус Телевизија ја имаше честа да биде дел од Гала вечерта на 39-от Светски фестивал на детето „23-ти април 2017-та“, кој се одржа во магичната турска област, Кападокија. Дечиња од 26 земји ширум светот, ја претставија својата култура, традиција и обичаи на сцена под мотото „Мир дома, ...

ПОВЕЌЕ

ЕД ШИРАН ЌЕ ПРАВИ СВАДБА СО СВОЈАТА НАЈДОБРА ДРУГАРКА ОД СРЕДНО

Ед Ширан јавно изјави дека е спремен дасе ожени и дека негова избраничка е всушност неговата најдобра другарка од средно, Шери Сиборн. Познатиот пејач својата девојка ретко ја покажува во јавноста, па затоа оваа новост  навистина беше изненадување за сите негови обожаватели. Ед е во врска со Шери од средината на ...

ПОВЕЌЕ

Селена Гомез со подарок од 30.000 долари за роденденот на The Weeknd!

Во понеделникот, пејачот Абел Тесфај, подобро познат како The Weeknd, го прослави својот 27-ми роденден. По тој повод The Weeknd ги собра своите пријатели во неговото омилено место во Холивуд – “Dave & Buster’s”. На листата имаше ѕвезди како Френч Монтана, Биг Шон, Тревис Скот и многу други, но некој ...

ПОВЕЌЕ

На 84 годишна возраст почина актерката Деби Рејнолдс, само ден по смртта на ќерка ѝ Кери Фишер

Деби доживеала мозочен удар додека го планирала погребот на Кери. „Ми недостига. Сакам да бидам со Кери“ – рекла таа пред смртта. Нејзината ќерка Кери, e позната по улогата на принцезата Леа во „Star Wars“, почина во понеделникот на 60-годишна возраст, четири дена откако доживеала срцев удар. Деби остави голем отпечаток во филмската индустрија. Таа ...

ПОВЕЌЕ

Среќен роденден: Калиопи денеска полни 50 години!

Денеска македонската и балканска поп дива Калиопи Букле, го прославува својот 50 роденден. Таа е родена на 28 декември 1966 година. Успешната музичка кариера на оваа вонсериска уметница, која ја почна во тинејџерскиот период, се повеќе зема замав низ годините. На просторите на поранешна Југославија е неприкосновена дива со легендарни ...

ПОВЕЌЕ

Најпребарувана личност на „Google“ за 2016 е претседателот на САД

„Google“ е еден од најкористените пребарувачи во светот, а имињата на познатите личности се впишувани многу често. Луѓето од целиот свет, во 2016та сакаа најмногу да дознаат за Доналд Трамп. Новоизбраниот претседател на САД, беше популарен во 2016 година во 88 земји, што е рекорд во однос на сите други ...

ПОВЕЌЕ

Почина музичката ѕвезда Џорџ Мајкл на 53 години

Светот изгуби уште една музичка ѕвезда. Почина Џорџ Мајкл на 53-годишна возраст. Според официјалното соопштение на неговиот претставник за јавноста, тој издишал за последен пат спокојно во неговиот дом во Англија, но не беа објавени други детали за смртта. Популарниот пејач, кој се прослави како член на дуото Wham!, а ...

ПОВЕЌЕ

На 88-годишна возраст почина Мето Јовановски- македонски писател, раскажувач и романсиер

Мето Јовановски, македонски раскажувач и романсиер, беше претседател на Македонскиот ПЕН центар и прв претседател на Хелсиншкиот комитет за човекови права, по кратко боледување вчера вечерта (петок) во кругот на семејството, на 88-годишна возраст почина. Во кариерата долга 6 децении, Мето Јовановски неговото творештво брои над 30 книжевни дела. Објавуваше збирки песни, ...

ПОВЕЌЕ
Free mockups