ДОМА / МАГАЗИН

МАГАЗИН

Bel ‘Canto од Кочани со нов кавер и најава за нов сингл

Вистинско есенско освежување. Најактуелниот кочански бенд  Bel ‘ Canto го промовираше новиот и прв кавер „Све је лаж“ од мега популарниот Дино Мерлин. Каверот ги воодушеви фановите, а наиде и на позитивни критики и кај музичарите. Станува збор за релативно млад  талентиран бенд од Кочани, полн со енергија и креативност ...

ПОВЕЌЕ

Одличен почеток на „Макфест 2017“ Зоран Илиев и Анабела Атијас влегоа во Финале

МАКФЕСТ 2917 Posted by СО Превод on Thursday, 5 October 2017 Во Домот на културата „Ацо Шопов“ во Штип вечерва се одржа првата полуфинална вечер од 32. издание на фестивалот на забавни мелодии „Макфест 2017“, во чии рамки слушнавме 15, односно 14 од вкупно 29-те композиции што се натпреваруват годинава, а ...

ПОВЕЌЕ

НА ТЕМА – МУЗИКА – ДРАГАНА ЈОРДАНОВА

ПОВЕЌЕ

Летото ќе го одбележи светскиот хит “Despacito” , но во издание на Random Park

Светскиот хит “Despacito” , може да Ви се допаѓа или пак не, но несомнено е дел од речиси сечие секојдневие. Благодарение на Random Park, ние веќе го имаме нашиот летен хит! Прекрасна музичка експресија која мириса на сонце, плажа и наговестува пријатни моменти. Стиснете “плеј” и слободно “заразете се” од ...

ПОВЕЌЕ

ФА „Китка“ на Светскиот фестивал на детето во Турција

Екипа на Канал Плус Телевизија ја имаше честа да биде дел од Гала вечерта на 39-от Светски фестивал на детето „23-ти април 2017-та“, кој се одржа во магичната турска област, Кападокија. Дечиња од 26 земји ширум светот, ја претставија својата култура, традиција и обичаи на сцена под мотото „Мир дома, ...

ПОВЕЌЕ

Не е неверството: Причинителот за уништување врска или брак

Не се ниту караниците, ниту некомпатибилноста, она што најмногу ги уништува секоја врска или брак, туку нешто навидум безопасни, кое делува полека но сигурно.Тоа е гледањето на телевизија. Вие и вашиот партнер доживувате различни работи во текот на денот, разни стресни и убави искуства. Кога ќе се вратите дома, ” ...

ПОВЕЌЕ

Работи кои некогаш биле неприфатливи, а денес се тренд

Ова се работи кои радикално се вратија и од некогаш општествено отфрлени, станаа тренд на денешницата. – Класична мелодии за мобилен телефон, кои фабрички се вметнати во него. – Барање партнери преку интернет. Некогаш тоа се сокриваше, но со воведувањето на такви апликации, истото се врати и премногу е популарно, ...

ПОВЕЌЕ

Намалување на ризикот од болести преку вежби: Колку минути се потребни за да го подобрите Вашето здравје?

Заблуда е дека доколку помалку вежбате во континуитет нема да имате никакви предности во одржување на физичкото и ментално здравје.Физичката активност е многу важна, не само за физичкото , туку и за менталното здравје. Пешачењето 35 минути на ден, на пример, ја намалува депресијата. Не е потребно по цел ден ...

ПОВЕЌЕ

Колку долго трае страстa?

Страста трае околу 317,5 дена. До Развод обично доаѓа во четвртата година од бракот, што значи дека судските постапки започнуваат на крајот на третата. А од 558 видови на човечки општества само 24 отсто се моногамни. Овие податоци ги наведува францускиот писател Фредерик Багбед и тврди дека не постои вечна ...

ПОВЕЌЕ

Брачните парови во Италија веќе не мораат да се колнат на верност

Тие се должни да се грижат еден за друг во болест и во здравје, но не и да бидат верни еден на друг. Двојките во Италија не треба да се заколнуваат на верност благодарение на новиот закон со кој се исфрлува тој збор од брачниот договор. Сенаторот кој го одобри ...

ПОВЕЌЕ
Free mockups