ДОМА / Каролина Михајловска

Каролина Михајловска

Каролина Михајловска

Полициско-родителска патрола во Штип

Можноста родителите да се вклучат во обиколка на најчесто посетуваните места од страна на малолетниците им беше овозможена саботната вечер. Родителите предводени од полициските службеници ги посетија и местата на кои често се случуваат одредени прекршоци или злоупотреби од страна на малолетниците . Пратениците во Собранието на Р. Македонија, поздравувајќи ...

ПОВЕЌЕ

Хан и Прибе утре во Скопје на средби за Итните реформски приоритети

Еврокомесарот за европска соседска политика и преговори за проширување Јоханес Хан утре ќе престојува во Македонија на разговори околу плановите за реформи на новата македонска Влада, како и да ја повтори поддршката на Европската унија за земјата да ги спроведе неопходните реформи за во иднина да стане членка на Унијата. ...

ПОВЕЌЕ

Се повеќе граѓани стануваат метеопати

КЛИМАТСКИТЕ ПРОМЕНИ ДИРЕКТНО ВЛИЈААТ И НА РАСПОЛОЖЕНИЕТО И НА ЗДРАВЈЕТО НА ГРАЃАНИТЕ. НАГЛИТЕ ТЕМПЕРАТУРНИ РАЗЛИКИ СЕ ПРИЧИНА ЗА СЕ ПОГОЛЕМИОТ БРОЈ НА МЕТЕОПАТИ. Сподели:

ПОВЕЌЕ

Мисајловски до Сугарески: Проблемите со кои се соочувате при градбата на автопатите се решливи,потребна е работа

Кој ќе сноси одговорност за автопатиштата? На оваа тема дебатираа екс-министерот за транспорт и врски Владо Мисајловски и новиот министер Горан Сугарески . -Проблемите кои се јавуваат при градбата се работни активности кои треба да ги решите, посочи Мисајлоски, наведувајќи дека ако за 47 отсто се поторшени 140 милиони евра, ...

ПОВЕЌЕ

ФФМ: Суперкупот не смее да биде поле за политички препукувања, Македонија ќе биде горд домаќин на големиот фудбалски спектакл

Фудбалска федерација на Македонија, градот Скопје и Република Македонија пред три години ја заслужија шансата да го организираме досега најголемиот спортски настан во нашата историја. Ја добивме довербата на УЕФА да бидеме домаќин на УЕФА Супер Куп финалето 2017 година. Бидејќи, порано или подоцна, на сите им стана јасно дека ...

ПОВЕЌЕ

УЕФА: Вардар – Малме ќе се игра во Струмица

УЕФА официјално го одби барањето на македонскиот првак, својот домашен дуел со Малме во квалфикациите за ЛШ да го игра на стадионот во Јагодина.УЕФА потврди дека екипите мораат да бидат домаќини во европските купови само во своите земји, а исклучок е возможен само доколку барањето е поради безбедносни причини, или ...

ПОВЕЌЕ

Топол бран, локална нестабилност

Под влијание на многу топла воздушна маса до крајот на месецот продолжува периодот на многу топло време со натпросечни максимални температури на воздухот, кои насекаде ќе надминуваат 30, а вдолж Повардарието и 35 степени. Ултравиолетовото зрачење ќе биде многу високо, а вредноста на УВ индексот ќе изнесува 9. До вторник ...

ПОВЕЌЕ

Општина Пробиштип со полн интензитет работи на предвидените инфраструктурни зафати

Општина Пробиштип со полн интензитет работи на предвидените инфраструктурни зафати. 1700 метри асфалт се поставуваат во селото Пробиштип, нема да бидат изоставени ниту улиците во Златово, а со изградба на улиците ,,Златко Баев” и ,,Гоце Делчев” комплетно ќе се реализира проектот. Општина Пробиштип почна инвестира и во уличното осветлување, кое ...

ПОВЕЌЕ

Летен камп во Лесново за децата волонтери на Црвен крст

Децата волонтери на Општинските организации на Црвениот крст од општините Велес, Неготино, Пробиштип, Кочани, Свети Николе и Радовиш, за прв пат учествуваат на летен камп што Општинската организација на Црвениот крст во соработка со Општина Пробиштип и Советот на млади на Општина Пробиштип го организираше во селото Лесново, каде што ...

ПОВЕЌЕ

Соработка на Општина Пробиштип со општествено одговорна компанија – за пример

Неизмерните детски насмевки го исполнија најубавото и современо детско игралиште во Пробиштип. Причина за ова беа претпознатливите и славни цртани ликови меѓу нив, но и организацијата по повод завршетокот на учебната година, благодарение на општествено одговорната фирма ,,Таб Мак” во соработка со Општина Пробиштип. Впрочем, овој настан наменет за најмладите ...

ПОВЕЌЕ
Free mockups