ДОМА / Ангела Лефкова

Ангела Лефкова

Ангела Лефкова

Денес во Штип започна 41-то издание на „МАКЕДОНСКИОТ БИСЕР“

Штип повторно е во центарот на борењето, најтрофејниот спорт во Македонија. Домаќинот на Традиционалниот меѓународен турнир во борење „Македонскиот бисер“ ги прими 40-те борачи кои пристигнаа синоќа, од најавените преку 100 учесници. Очигледно, рејтингот на оваа голема манифестација никако да се подигне. Оваа бројка на учесници веќе неколку години по ...

ПОВЕЌЕ

ДЗС: Стапката на невработеност во првиот квартал годинава изнесува 22,9 отсто

Сподели:

ПОВЕЌЕ

Се одржаа 22-рите регионални спортски пензионерски натпревари во Штип

Околу 350 пензионери денес земаа учество на 22-рите регионални спортски пензионерски натпревари од седмиот регион во Република Македонија . Во дворот на гимназијата „Славчо Стојменски“ во Штип силите ги одмерија пензионерите од шест општински здруженија од нашата земја. Во организација на Сојузот на здруженија на пензионери на Македонија, а во ...

ПОВЕЌЕ

Утрински разговор со Мирјана Илиќ Смилкова по повод 12-ти мај- Меѓународен ден на сестринството

  Сподели:

ПОВЕЌЕ

Проектот „Доза на сатира за здрава демократија“ презентиран во Штип

Во Американското катче во Штип, денес се одржа третата Инфо средба-Работилница од проектот „ДОЗА на САТИРА за ЗДРАВА ДЕМОКРАТИЈА“ зад кој стои Остен арт, поддржан од Американската амбасада од Скопје. Идејата на оваа работилница е преку карикатурата, учесниците да осознаат како да застанат зад своите права и да делуваат како ...

ПОВЕЌЕ

Официјално пуштена во употреба „Куќата на спортот“ во Македонска Каменица

  Сподели:

ПОВЕЌЕ

Утрински разговор со Јована Георгиева- каратистка која освои бронзен медал на Европското првенство во Турција

  Сподели:

ПОВЕЌЕ

Хакерски напад на глобално ниво: Погодени се повеќе од 74 држави во светот

Најголемата европска компанија, специјализирана за разработка на антивирусен софтвер „Касперски Лаб“ регистрирала вчера 45 илјади хакерски напади во 74 држави во светот, при што најмногу обиди за заразување биле извршени во Русија, јави ТАСС. Масовната хакерска кампања зафатила голем број на организации ширум светот. Иако прво одекна веста дека е ...

ПОВЕЌЕ

Адвокатската комора денес одбележува 72 години независна јавна служба

Адвокатската комора на Република Македонија денеска одбележува 72 години самостојна и независна јавна служба, заштитувајќи ги човековите права и слободи на рамниште на европските и светските стандарди. Претседателот на комората, Никола Додевски истакна дека е задоволен што македонската адвокатура перманентно го зазема своето место во системот штитејќи ги правата на ...

ПОВЕЌЕ

Разговор со Томе Биновски- Работилница на тема: Концентрација, медитација и молитва

  Сподели:

ПОВЕЌЕ
Free mockups