ДОМА / Спорт / УЕФА: Вардар – Малме ќе се игра во Струмица

УЕФА: Вардар – Малме ќе се игра во Струмица

УЕФА официјално го одби барањето на македонскиот првак, својот домашен дуел со Малме во квалфикациите за ЛШ да го игра на стадионот во Јагодина.УЕФА потврди дека екипите мораат да бидат домаќини во европските купови само во своите земји, а исклучок е возможен само доколку барањето е поради безбедносни причини, или пак поради казна изречена од европската кука на фудбалот.Вардар ќе гостува во првиот натпревар, на 12 јули, а реваншот во кој македонскиот шампион ќе биде домаќин ќе се одигра на 19.јули.

Објавено од ХДТВ Канал Плус Телевизија

ПОВЕЌЕ

ФФМ: Суперкупот не смее да биде поле за политички препукувања, Македонија ќе биде горд домаќин на големиот фудбалски спектакл

Фудбалска федерација на Македонија, градот Скопје и Република Македонија пред три години ја заслужија шансата ...

Free mockups