ДОМА / Најнови вести / Источен регион / Се запали зграда на ул. “ Рударска “ во Македонска Каменица

Се запали зграда на ул. “ Рударска “ во Македонска Каменица

Во тек е акција за локализирање на пожарот кој зафати четирикатница на ул. “ Рударска “ во Македонска Каменица.  Опожарени се најгорните катови од зградата како и самиот кров. Засега причините за пожарот не се познати, дополнително ќе се утврдува како и од што настанало опожарувањето. Во акцијата за гаснење на пожарот учествуваат екипи на ТППЕ од Делчево и Македонска Каменица.

Објавено од Канал Плус Телевизија

Канал Плус Телевизија

ПОВЕЌЕ

Делчево денес се збогува со тричленото семејство кое вчера ги изгуби животите во тешката сообраќајна несреќа

Делчевчани не можат да ја сокријат тагата по трагичната загуба за Делчево која се случи ...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Free mockups